
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 12.6 mm |
| Width | 5.3 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 20 |
| Height | 2 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.95 mm |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| Contact Plating | Gold |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Circuits | 8 |
| Output Type | 3-State |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Number of Channels | 8 |
| Number of Bits | 8 |
| Turn-On Delay Time | 26 ns |
| Operating Supply Current | 20 µA |
| Quiescent Current | 20 µA |
| Propagation Delay | 15.9 ns |
| High Level Output Current | -16 mA |
| Low Level Output Current | 16 mA |
| Logic Function | Inverting, Transceiver |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Direction(Counting Sequence) | Bidirectional |
| Number of Output Lines | 8 |
| Number of Input Lines | 8 |
Stock: 1036
Distributors
pcbx
Unit Price$0.74707
Ext.Price$0.74707
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.74707 | $0.74707 |
| 10 | $0.59520 | $5.95200 |
| 25 | $0.54144 | $13.53600 |
| 50 | $0.49253 | $24.62650 |
| 100 | $0.44804 | $44.80400 |
| 300 | $0.42520 | $127.56000 |
| 500 | $0.40352 | $201.76000 |
| 1000 | $0.38053 | $380.53000 |
